Víte, kdy je pro člověka výhodné nechat se zavřít do vězení? V očekávání přírodní katastrofy. Být vězněm se vyplatilo Ludgeru Sylbarisovi, obyvateli karibského ostrova Martinik, jenž začátek minulého století trávil v podzemním žaláři v tehdejším martinickém hlavním městě Saint-Pierre.

 

Sylbaris 8. května 1902 díky odpykávání trestu přečkal v bezpečí jednu z nejničivějších explozí vulkánu v historii lidstva. Jakmile v 8 hodin ráno vybuchla nedaleká sopka Mont Pelée, do minuty zasáhl martinickou metropoli gigantický oblak popela a plynů rozžhavených na tisíc stupňů Celsia. Co mu přišlo do cesty, to sežehl.

 

Když se náš vězeň dostal z cely na zemský povrch, místo města spatřil obří spáleniště a v něm uhořelých 28 tisíc lidí. Kromě jistého farmáře žijícího na periferii, při němž museli stát všichni svatí, přežil jako jediný.

 

Jedna z nejhorších přírodních katastrof 20. století drsně poškodila martinický průmysl založený na produkci a vývozu rumu – mnoho plantáží a palíren bylo zničeno. Jednou z destilerií, kterým se apokalypsu díky šťastné souhře okolností podařilo ustát, byla Saint James.

Jestliže kdysi stávalo na Martiniku kolem 150 palíren rumu, dnes jich tam napočítáte pouhou desítku. A Saint James se z nich chlubí nejdelší historií – založena byla místním opatem Edmundem Leféburem už v roce 1765, tehdy ještě pod názvem Saint Jacques.

 

Značka to byla odjakživa marketingově vyspělá a v kontextu takového 19. století do jisté míry inovátorská. V roce 1889 se tak například na kopcích nad martinickým přístavem Saint-Pierre objevil třicetimetrový reklamní nápis „Plantáže Saint James“. Brzy se stal orientačním bodem pro námořníky plující do přístavu a vítal vlastně každého, kdo sem mířil.

 

V té době se už Saint James plnil do hranatých lahví, a to jako první rum na světě. Důvod? Lepší skladnost a také odolnost při transportu lodí do cílové destinace, jíž tehdy byla převážně Nová Anglie, dnešní východní pobřeží USA. Dalším průkopnickým počinem bylo vydání vůbec prvního ročníkového rumu. Několik lahví vzácného Millésime 1885 se dochovalo dodnes.

V Crazy Daisy jsme si Saint James zvolili za housový rum. Samozřejmě ne kvůli bohaté historii, ale díky současné prvotřídní kvalitě. Rum nese označení AOC Martinique, jež zaručuje jeho původ a tradiční výrobní postupy.

 

Jde o agricole rum, zvaný také zemědělský či plantážnický. Jeho specifikem je, že se vyrábí přímo z vylisované panenské šťávy cukrové třtiny, která se nechá zkvasit a poté putuje do destilační kolony. Většina rumů dostupných na trhu přitom spadá do kategorie Industriel. To znamená, že základní surovinou pro jejich produkci je melasa, odpadní produkt cukrovarnického procesu.

 

V našich policích máme Saint James zastoupen v desítce verzí různého stáří, vzhledu, vůně i chuti. Nejlepší bude, když se o tom přesvědčíte na vlastní chuťové pohárky přímo u baru.