Hned tři barmani z Crazy Daisy se minulý týden zúčastnili International Rudolf Jelínek Cupu ve Vizovicích. Žádný jiný podnik z Česka ani zahraničí do této soutěže tolik barmanů nevyslal. V konkurenci 15 soutěžících se naši hoši na stupně vítězů neprobojovali, i tak však na pódiu předvedli zajímavé výkony a namíchali pozoruhodné drinky. Posuďte sami z jejich výpovědí.

 

RUDOLF`S CUP

Patrik Gabina

Zlatá kosher slivovice, Falernum sirup, mirabelkovice, limetový fresh, zázvor, jehličí, malinový prach

Rudolf`s Cup bych doporučil všem, kteří jsou fanoušky ovocných tónů a rádi si rozšiřují chuťové obzory. Navrhl jsem jej jako aperitiv s citrusovými tóny, špetkou zázvoru a likérem Falernum kombinovaným s čerstvým jehličím. Báze, tedy vizovická kosher slivovice, se v drinku krásně vyjímá, zvláště ve vůni. Chuť slivovice je však v koktejlu jemně zakulacená.

 

 

TROPICAL DREAM

Marek Klečka

Zlatá kosher slivovice, grepový fresh, yuzu sirup, med, sypaný čaj, Red Bull Tropical, rozmarýnDrink Tropical drink jsem vymyslel jako pomyslnou tečku za právě končícím létem. Tóny tropického ovoce yuzu a energetického nápoje doplněné čerstvou grepovou šťávou a medem se v něm snoubí se zlatou kosher slivovicí infuzovanou švestkovým čajem. Doporučil bych jej všem, kteří si rádi pochutnají na slivovici třeba i v létě.

 

 

 

GOODBYE MR. VOLSTEAD

Jan Zlámaný

Zlatá kosher slivovice, švestkový likér, meruňkový džem, liči pyré, domácí vizovické mojito, limetový fresh, máta, švestka

Při tvorbě drinku jsem se vrátil až do roku 1934, kdy se vizovická kosher slivovice začala dovážet do USA. Bylo to po skončení tamní prohibice stanovené takzvaným Volsteadovým zákonem. Proto jsem inspiraci hledal v Karibiku, kam jezdívali bohatí Američané pít, a snažil jsem se o propojení slivovice se sladkými tóny.

 

Drink je tedy volně inspirován Karibikem a Tiki kulturou. I když mi v chuti šlo o kombinaci slivovice s tropickým ovocem, nechtěl jsem přece jen zamaskovat její jedinečnou chuť švestek. Proto koktejl obsahuje také švestkový likér a Virgin Mojito limonádu infuzovanou švestkovým čajem.