Abyste se cítili v podniku dobře, je pro vás stejně důležitá jako třeba design interiéru nebo kvalita drinků a obsluhy. Hudba.

 

Teoretické záležitosti kolem vlivu hudby na hosta přenechejme odborníkům a pojďme si raději říct, co v Crazy Daisy nejčastěji hrajeme a proč.

 

Oním vyvoleným žánrem je u nás electro swing. Perfektně se totiž hodí k naší filozofii propojování starého a nového – prvorepublikové noblesy a elegance s moderní párty a drinky 21. století. Stejně tak electro swing v sobě snoubí staré swingové melodie s novodobým elektronickým doprovodem.

 

Jistě víte, o čem tenhle hudební styl je, a není třeba to dál rozvádět. My jsme prolezli pár článků na webu, abychom se podívali na zoubek tomu, jak vlastně vznikl…

 

Psal se listopad roku 2009. Východní Evropa oslavila dvacet let bez komunismu, v Německu desetitisíce lidí demonstrovaly za lepší studium, mezi Moskvou a Petrohradem spáchali teroristé útok na rychlík. A ve Velké Británii vyšlo pozoruhodné hudební album White Mink : Black Cotton, které institucionalizovalo do té doby ještě nedefinovaný žánr electro swingu.

 

Sešly se na něm nahrávky umělců, kteří o sobě říkali, že hrají elektronický jazz, popřípadě future jazz. Byl mezi nimi například i DJ Parov Stelar, jenž se svou skupinou zanedlouho vykrystalizoval v nejznámějšího interpreta tohoto stylu. Pusťte si na YouTube hitovku Catgroove a určitě si vzpomenete. Vzniklá platforma White Mink vyprodávala hudební kluby a electro swing se stal v krátké době obrovsky populárním.

K electro swingu neodmyslitelně patří dobové oblečení, či alespoň jeho variace. Nebojte, do Crazy Daisy takhle vymódění vůbec chodit nemusíte. Nejsme hudebním klubem a na striktní dress code si taky nepotrpíme, pokud tedy na sobě zrovna nemáte plavky nebo upocený fotbalový dres. Pouze věříme, že electro swing je tou pravou muzikou, která podpoří unikátní atmosféru Crazy Daisy i vaši dobrou náladu.

 

Jestli jste si všimli piana u našeho barového displeje, a ptáte se, zdali tam stojí jen tak na okrasu, pak věřte, že nikoliv. Kromě reprodukované hudby u nás hrajeme i živý swing v obsazení klavír – zpěv.